Rolety typu dzień i noc Jakie mają zalety i jakie są ich główne cechy?

 Rolety materiałowe Impresja przykład aranżacji

Rolety typu dzień i noc są coraz bardziej popularnym produktem w naszych oknach. Jakie mają zalety i jakie sią ich główne cechy?

Rolety typu dzień i noc mają specyficzną budowę: naprzemienny układ pasów materiału pozwala dostosować, w zależności od naszych potrzeb, ilość docierającego światła do naszego mieszkania lub domu. Tworzy się przy tym miły klimat w pomieszczeniu. W ciągu dnia możemy zostawić pasy przesłonięte lub podciągnąć całą roletę do góry. W nocy mamy możliwość zaciemnienia całego pomieszczenia albo możemy oczywiście pozostawić odsłonięte pasy, gdy chcemy, aby budziły nas promienie wschodzącego słońca.

Rodzaje rolet dzień i noc

Rolety typu dzień i noc można podzielić na trzy grupy produktowe ze względu na budowę:

1. Rolety dzień i noc wolnowiszące (klasyczne)- montowane są do ściany i sufitu, bardzo dobre rozwiązanie do okien o  dużych gabarytach  i o nietypowych rozmiarach. Wadą jest utrudniony szybki dostęp do okna, np. jak chcemy uchylić okno.

2. Mini rolety dzień i noc - montuje się za pomocą mocnej taśmie klejącej lub stosując specjalne, bezinwazyjne haczyki bezpośrednio na ościeżnicy okna.

3.Rolety dzień i noc w kasecie - ze względu na prowadzenie w specjalnych prowadnicach i ramie, materiał przylega bezpośrednio do szyby, a przy tym zapobiega nadmiernemu zbieraniu się kurzu. Mogą być montowane przez wklejenie na ramę lub za pomocą uchwytów, jak w przypadku mini rolet.


Specyficzne cechy rolet dzień i noc:

Z dostępnych na rynku rodzajów rolet materiałowych, rolety tego typu wyróżniają się wyglądem i możliwością regulowania zaciemnienia. Jednak pełne zaciemnienie, jak przy tradycyjnych roletach materiałowych nie jest tu możliwe.
Rolety typu dzień i noc możemy zastosować praktycznie we wszystkich rodzajach pomieszczeń, nawet przy bardzo dużych przeszkleniach.
Co istotne wpływają one nie tylko na poziom zaciemniani pokoju, ale także na jego wygląd. Paskowy wzór rolety powoduje, że zbędne są już wszelkie dodatkowe ozdoby w oknie jak firany. Charakterystyczne pasy są także widoczne na zewnątrz, co niektórzy poczytują za wadę inni za zaletę.